Growreport: Cream Caramel F1 Fast Version

Trpělivost růže přináší, jak ví každý pěstitel. A to se lehko řekne, ale hůř udělá. Zvláště když spíž zeje prázdnotou. Právě proto před pár lety Sweet Seeds® vyvinuli novou řadu odrůd pro nedočkavé growery. Pod označením F1 Fast Version® nabízejí lahůdky, které se sklízejí o deset až patnáct dní dříve než jejich původní verze. Má oblíbená je Cream Caramel F1 Fast Version® (SWS40).

Už původní Cream Caramel® (SWS04) a její samonakvétací verze Cream Caramel Auto® (SWS22) mě hodně bavila a toto je jejich kříženec, takže nebylo nad čím přemýšlet. Jen co mi poštou došla zásilka, nechal jsme vyklíčit devět semínek téhle klasiky v rychlé F1 verzi. Během 72 hodin vykoukly klíčky u všech devíti semínek, a tak putovaly do půllitrových květináčů, kde zůstaly až do svého 25. dne od vyklíčení. Potom jsem je přesadil do finálních jedenáctilitrových květináčů a vložil do své pěstírny o rozměrech 100 x 100 x 200 centimetrů pod 600wattovou vysokotlakovou sodíkovou výbojku (HPS). Na výměnu vzduchu jsem použil 125milimetrový odtahový ventilátor RVK. Kytky byly nadšené.

Ostrý finiš

Po pěti dnech, tedy 30. den od vyklíčení, jsem přepnul světlo na režim 12/12. První týden nebo dva se ještě hodně vytahovaly. Pak začaly kvést a růst se trochu zpomalil. V tu dobu už ale měly několik silných, pružných bočních větví, připravených na nálož velkých palic. První trichomy byly dlouhé a měly ohromné baňaté hlavičky. Voněly sladce, ale zatím neidentifikovatelně. Použil jsem substrát hodně bohatý na živiny a speciálně určený pro pěstování konopí, takže jsem je dokrmoval až v půlce květu, kdy už pomalu začínaly palice kynout. Dostaly organické květové hnojivo a květový stimulant, aby měly z čeho brát a zároveň aby se zvýraznilo jejich libé aroma.

Po doteku se z trichomů zvedala vůně tak rozkošná, až srdce usedá.

Kolem čtvrtého týdne květu pořád vypadaly jako své původní verze, protože rytmus růstu a zrání mají prakticky stejný. Rozdíl nastává až v posledních týdnech, kdy kytky ostře nasadí do finiše. Když jsem na přelomu čtvrtého a pátého týdne promnul jednu lepkavou paličku mezi prsty, vydala zřetelně karamelovou vůni s nádechem vlhké půdy. Úžasná záležitost i pro toho nejzkušenějšího growera…

Mimochodem poměr palic a listí je u této odrůdy vynikající. Květenství jsou tvořena shluky kalichů s minimem listů, takže s nimi pak není moc práce a hlavně kouř či výpar je mnohem hladší.

Zástupy trichomů

Mezi pátým a šestým týdnem květu se palice nadále zvětšovaly a kytky rostly vyloženě do krásy. Na květech a lístcích se tísnily zástupy trichomů, radost pohledět. Po doteku se z nich zvedala vůně tak rozkošná, až srdce usedá. Tehdy dostaly třetí a poslední dávku tekutého hnojiva a stimulátoru, protože bylo jasné, že sklizeň nastane za nějakých deset až patnáct dní.

A skutečně, 53. den květu byly „karamelky“ zralé ke sklizni, aspoň teda z pohledu mého mlsného jazýčku. Někdo by je mohl sklidit i o pár dní dřív, ale já je mám rád plně vyzrálé, takže jsem si ještě chvilku počkal.

Karamel se zemitými tóny

Sklizeň pak byla jedna velká konopná oslava. Palice se daly krásně ostříhat a provoněly celý dům. Aroma bylo hodně sladké, karamelové, se zemitými tóny po genetice Blue použité při křížení původní Cream Caramel®. Navíc chemotypy této odrůdy ze stáje Sweet Seeds obsahují i dostatek CBD, díky kterému mají relaxační a antidepresivní účinky. To vše o pár týdnů dříve, než by jeden čekal. Tak ať vás provází sladký dým!

Zdroj: magazin-legalizace.cz

Kategorie: Recenze, Všechny články