Konopné špalíčky

Tento text byl původně publikován na webu Magazín Konopí (zdroj: magazin-konopi.cz) a zde ho zveřejňujeme se souhlasem majitele.

Konopný protein, ze kterého si špalíčky připravíte, je ideálním zdrojem bílkovin nejen pro vegany, ale třeba i pro sportovce. Obsahuje pro tělo důležité aminokyseliny včetně osmi esenciálních. Kromě dobře stravitelných komplexních bílkovin je bohatý i na nerozpustnou vlákninu a řadu minerálních látek a vitamínů. Další potřebné ingredience vybírejte nejlépe v bio kvalitě, protože výsledek pak bude chutnější.

Přísady:

100 g slunečnicových semínek

100 g kokosu strouhaného

75 g nesířených rozinek

45 g konopného proteinu SUM Vegan Hero

agáve sirup dle potřeby

Postup:

  1. Rozmixujte slunečnicová semínka, poté k nim přidejte kokos, rozinky a opět mixujte. Pozor, ať to nepřeženete! Kokosový tuk by se mohl oddělit od dužiny a špalíčky by se pak špatně tvarovaly.
  2. Ke směsi přidáte konopný protein a zatím jen trochu agáve sirupu a promícháte. Sirup má funkci nejen sladila, ale i pojidla, a jakmile hmota drží pohromadě, již ho není třeba.
  3. Směsí naplníte libovolné formičky, třeba na led. Nemáte-li je, vytvarujte ze směsi menší kuličky či válečky. Dejte ztuhnout na několik hodin do lednice. Uchovávejte i nadále v chladu.

Tip: Místo neochuceného konopného proteinu můžete použít i vanilkový nebo čokoládový. 

Text: Ján Tibenský

Zdroj: magazin-konopi.cz

Kategorie: Recepty, Všechny články