Growreport: Strawberry Lemonade

Dali byste si limonádu? Ne? Příliš moc kalorií? Ale milovníkům konopí se nabízí zcela dietní alternativa, navíc s ryze přírodní ovocnou vůní po čerstvých jahodách a citronu. Řeč je o převážně sativním hybridu Strawberry Lemonade z kalifornské edice (Cali Collection) v katalogu nizozemské seedbanky Barney’s Farm.

Strawberry Lemonade byla vyšlechtěna z jejich vlastních odrůd Strawberry a Lemon OG. Intenzivní aroma této 60% sativy se v katalogu popisuje slovy „pošimrá v nose a přivede chuťové pohárky k explozi“ – inu, tomu se říká odvážná předpověď! Směsice terpenů ovšem garantuje dobrý synergický účinek, a to nejen při léčbě bolesti.

Strawberry Lemonade se nicméně vyznačuje nejen sebevědomým aroma, ale i výbornými růstovými vlastnostmi. Doba květu trvá 60 až 70 dnů – i venku je hotová v prvním až druhém říjnovém týdnu. Mezi její přednosti patří i vysoká odolnost vůči plísním (pět bodů na pětibodové škále). Odolnost vůči sviluškám je rovněž solidní (čtyři body z pěti).

Velmi vitální růst

Strawberry Lemonade se netají svými sativovými geny a roste docela do výšky – i v indooru běžně dosahuje 120 až 150 centimetrů. Avšak z hlediska obtížnosti pěstování jde o naprosto pohodový model (pouhé dva body z pěti).

Taková genetika přirozeně zaujala našeho pěstitele Doktora. Na trhu je totiž spousta sedativních indik, takže ho nadchla představa, že by si do zásoby pořídil něco svěžího na vyvážení.

Tak ovocnou chuť jsem u konopí ještě nezažil – doslova perlí na jazyku!

„Jdeme na to!“ zajásal, když si přečetl popis odrůdy. Ještě téhož dne zasadil do sadbovačů Jiffy dvě semínka.

Obě semínka bleskově vyklíčila a nasadila k rychlému růstu. V krátkém sledu se na rostlinkách objevovaly nové dvojice lístků – obě byly opravdu hodně vitální.

Listy byly tmavě zelené a docela úzké. Boční výhonky vyrazily také brzy. Nerostly ale ani tak do strany jako spíše rovnou do výšky. I tato již pátá odrůda od Barney’s testovaná Doktorem projevila značnou uniformitu: když je po třech týdnech vegetativní fáze přepnul na květ, „limonády“ měřily na výšku 38 a 40 centimetrů, což je v takovou dobu docela hodně.

Pryskyřičná monstra

V květové fázi se začaly velice dynamicky prodlužovat větve, nadále do výšky. Hlavní stonek se povytáhl ještě více než větve.

Netrvalo dlouho a obě rostliny zdobila velká hlavní palice! Po devíti týdnech květu si Doktor zapsal do pěstebního deníku:

„Nahoře se formuje monstrózní klobása! I struktura květů je fantastická, skládají se z nahusto rostoucích kalichů obklopených jen několika málo lepkavými lístky.

Celá šiška je tak těžce ojíněná trichomy, že na světle vyloženě jiskří. Stejně ohromující jsou ale i palice na ostatních čtrnácti urostlých větvích. Radost pohledět!

Asi za týden budou plně zralé. Voní krásně po citronech i jahodách. Tak lahodnou směs ovocných vůní jsem ještě nezažil!“

Doktor nechal obě kytky kvést 70 dní, přesně podle katalogu. Na výšku měly 109 cm, respektive 117 centimetrů, takže během kvetení třikrát znásobily svou výšku. Potěšující bylo minimum lístků v palicích.

Perlí na jazyku

Když otevřel dózu plnou palic Strawberry Lemonade, udeřila ho do nosu silně citronová vůně se sladkým podtónem jahody. Tentýž zážitek ho čekal po prvním potáhnutí z Mightyho.

„Tak ovocnou chuť jsem u konopí ještě nezažil – doslova perlí na jazyku! Stejně jako vůně není jenom citronově kyselkavá, ale i nasládlá.“

I když byl Doktor unavený po práci, byl v dobré náladě a stihl ještě umýt nádobí a zatancovat si na oblíbenou hudbu. Když měl shrnout svou zkušenost, prohlásil: „Strawberry Lemonade je super sativa! Má ode mě plný počet bodů ve všech kategoriích, je to vážně prvotřídní kytka. Patří mezi mých deset, ne-li pět nejoblíbenějších sativ, a to je po letech pěstování co říct!“

Data o pěstování

Genetika Strawberry Lemonade (Strawberry x Lemon OG)
Fáze růstu tři týdny (po vyklíčení)
Fáze květu 70 dnů / obecně 60–70
Médium substrát Plagron Grow Mix, 11litrové květináče
pH 6,2–6,6
EC 1,2–1,8 mS
Osvětlení až 12 x SANlight S4W = 1680 W
Teplota 19–28 °C
Vlhkost vzduchu 40–60 %
Zavlažování ručně
Hnojiva Organic Bloom Liquid od Green Buzz Liquids
Stimulátory/doplňky Living Organics, More Roots, Humin Säure Plus, Big Fruits, Fast Buds a Clean Fruits od Green Buzz Liquids
Prevence CleanLight Pro (prevence plísně)
Výška 109 + 117 cm

Zdroj: magazin-legalizace.cz

Kategorie: Novinky, Recenze, Všechny články