Growreport: Wedding Cheesecake Auto

Wedding Cheesecake Auto je rychle rostoucí hybrid, který od semínka až po sklizeň potřebuje pouze 9 až 10 týdnů. Má vynikající terpenový i kanabinoidní profil. Jedná se o skvělou volbu pro začínající pěstitele či pěstitele ve venkovním prostředí v lokalitách, kde panuje krátké léto.

Samonakvétací odrůda „Svatební cheesecake“ se vyznačuje působivou produkcí trichomů a odolností vůči chladnějšímu počasí. Proto se jedná o výbornou volbu jak pro pěstování ve vnitřních prostorách, tak pro pěstování venku. Díky náloži lahodných terpenů tato odrůda chutná po vanilkových sušenkách a line se z ní zemitě krémové aroma s nádechem pečeného ovocného dortu.

Krásné palice

Wedding Cheesecake Auto produkuje macaté palice, které jsou v závěru kompletně pokryty trichomy. Jasně zelené palice jsou tvořeny pevnými kalichy a také se pyšní krásnými purpurovými a fialovými barvami na pozadí zelených limetkových tónů. Léčebný účinek je komplexní a je v něm poznat dědictví sativy i indiky.

Struktura rostliny

Vzhledem k silným sativním genům jde o docela vysokou samonakvétačku – dorůstá výšky až 130 centimetrů. Přitom ale od semínka ke sklizni potřebuje pouhých 9–10 týdnů. Dá se tedy pěstovat několikrát ročně.

Díky své hybridní vitalitě neroste pouze do výšky, ale také se notně větví doširoka. Na to, že jde o samonakvétací odrůdu, je to pěkné monstrum, a navíc hodně rychlé.

Skvělá chuť

Díky sladkým, zemitým a ovocným tónům terpenů chutná jako něco mezi pečeným ovocným dortíkem a krémovým cheesecakem s porcí zajímavého exotického ovoce.

Růstové specifikace 

Svítidlo: HPS/Grow Light Science LED 300W
Semenná banka: Fast Buds
Světelný cyklus: 19/5
Vlhkost: 55–90 %
Teplota: 21–28 °C
Pěstování: indoor

Hnojiva: GHE/Botanicare
pH: 5,8
Doba od zasazení po sklizeň: 10 týdnů

Týden po týdnu

Tento automat potřebuje od semínka do sklizně 9–10 týdnů. V našem testu to trvalo přesně 10 týdnů v režimu 18/6. Fáze růstu i fáze květu zabrala vždy 5 týdnů.

1.  týden

Začínáme klíčením samonakvétacích semen v květináči naplněném směsí kokosových vláken a perlitu. Relativní vlhkost vzduchu by se měla udržovat na 99 % a teplota kolem 28 °C. Pokud jde vše podle plánu a sazeničky rostou tak, jak mají, měli bychom na nich jako první vidět dva malé lístečky, takzvané děložní lístky.

Wedding Cheesecake AUTO – týden 1

2.  týden

Druhý týden by se měly na rostlinkách objevit první pravé listy, což znamená, že se dostávají do vegetativního stadia neboli fáze růstu. Obecně se nedoporučuje samonakvétací rostliny přesazovat, jelikož jsou nesmírně choulostivé a nemají rády stres, ale v tomto případě to pěstitel provedl včas a šetrně.

Wedding Cheesecake AUTO – týden 2

3.  týden

Při přesazení malých rostlinek můžeme zpočátku očekávat zpomalený růst, který by se ale měl po nějakém čase, pokud vše provedeme správně, navrátit k normálu. Kořínky se potřebují aklimatizovat, načež začnou rostliny exponenciálně růst. Jak vidíte, od prvního týdne značně povyrostly.

Wedding Cheesecake AUTO – týden 3

4.  týden

Ve čtvrtém týdnu pěstitel nainstaloval LED panel, který zajistí více světla. Jak vidíte, rostliny opět náramně vyrostly. Nebude trvat dlouho a brzy se na nich začnou tvořit bílé chloupky čili blizny (ty jsou součástí pestíku, a tak se jim často říká pestíky).

Wedding Cheesecake AUTO – týden 4

5.  týden

Začátek pátého týdne značí počátek fáze těsně před kvetením. Nyní už se na rostlinách tvoří blizny, ony bílé chloupky, které časem ztmavnou.

Wedding Cheesecake AUTO – týden 5

6.  týden

Šestý týden od vyklíčení značí první týden fáze květu. Jakmile rostliny začnou kvést, hodně se ještě vytáhnou, někdy mohou svou velikost až zdvojnásobit. Je dobré s tím počítat a připravit se na to.

Wedding Cheesecake AUTO – týden 6

7.  týden

V sedmém týdnu už rostliny kvetou na plné pecky. Jak je vidět, potřebovaly více dusíku –proto jim lehce zežloutly listy. To ale není problém. Ve fázi květu potřebuje konopí více draslíku a fosforu, takže jsme dbali na to, aby zálivka měla těchto prvků dostatek. Rostliny se pak odvděčí optimálním vývojem květů.

Wedding Cheesecake AUTO – týden 7

8.  týden

Jak jste si jistě všimli, v posledních týdnech rostliny hodně vyrostly. Palice jasně nabývají na objemu a už teď nejspíš nádherně voní. Jakmile se rostliny ocitnou v osmém týdnu svého vývoje, již nepotřebují žádnou zvláštní péči. Stačí udržovat optimální podmínky a vyčkávat, až přijde čas sklizně.

Wedding Cheesecake AUTO – týden 8

9.  týden

V devátém týdnu jsou téměř připravené ke sklizni. Pořád ale potřebují několik dní na to, aby opravdu dozrály. V tomto stadiu jsou trichomy pořád průzračné, což znamená, že rostlina ještě není zcela zralá. Je potřeba, aby se část trichomů mléčně zakalila.

Wedding Cheesecake AUTO – týden 9

10. týden

Desátý týden je posledním týdnem celého životního cyklu samonakvétací rostliny. Na konci tohoto týdne by rostliny měly být plně zralé a připravené ke sklizni. Podle typu použitých živin je potřeba propláchnout nánosy soli v růstovém médiu kolem kořenů. Ve výsledku pak bude výpěstek daleko lahodnější a bude lépe vonět.

Wedding Cheesecake AUTO – týden 10

Sklizeň

Už po sklizni Wedding Cheesecake Auto krásně voní, ale po vysušení a curingu bude buket ještě lahodnější. Sušení by mělo probíhat alespoň dva týdny a následný curing alespoň dvacet dnů. Čím déle bude curing probíhat, tím intenzivnější bude konečná chuť.

Wedding Cheesecake AUTO – sklizeň

Fotografie: Děkujeme HawkboElChicoDelaWeed a PeatMatto z GrowDiaries.com.

Zdroj: magazin-legalizace.cz

Kategorie: Novinky, Recenze, Všechny články