Využijte až 30 % slevy na naše produkty! Zobrazit slevy

Doprava zdarma na objednávky nad 1 000 Kč
Zboží zasíláme v diskrétním balení
Semena zdarma jako dárek

Crystal Candy XL Auto®: Lepkavé monstrum

Léto bylo poněkud nabitější, takže jsem potřeboval zahájit indoorovou sezónu nějakým rychlým modelem. To znamená takovým, aby zvládl dozrát během devíti týdnů, a přitom vyprodukoval solidní množství trichomů. Když jsem se zahleděl do katalogu Sweet Seeds®, zaujala mě jejich klasika Crystal Candy XL Auto® (SWS87) aneb lepkavé pryskyřičné monstrum.

Crystal Candy XL Auto je samonakvétací odrůda čtvrté generace a vznikla selekcí a křížením vysokých jedinců Crystal Candy Auto® (SWS61). Semínka jsem se rozhodl dát do pěstebního stanu o rozměrech 80 x 80 x 160 centimetrů. Všechna semínka vyklíčila do tří dnů.

Při pohledu na lány trichomů bylo jasné, že i produkce pryskyřice je u Crystal Candy XL Auto parádní.

Prvních deset dní jsem je nechal v menších květináčích (200 ml) pod 55wattovou CFL výbojkou. Poté jsem je přesadil do sedmilitrových květináčů a postavil pod 400W HPS lampy s fotoperiodou 20/4. Auťákům dávám raději dvacet hodin světla místo osmnácti. Jednou jsem otestoval obě metody a přišlo mi, že ty dvě hodiny světla se odrazily na lepším růstu a produkci květů.

Dobrý základ živin

Od 10. do 24. dne od vyklíčení se rostlinky zdárně vyvíjely, měly pět pater silných a ohebných větví. Dařilo se jim i díky substrátu bohatému na živiny, do nějž jsem přimíchal i 300 gramů žížalího kompostu na jednu kytku a na dno každého květináče jsem dal 50 gramů guana v prášku. Tím jsem zajistil, že dostanou dostatečnou dávku dusíku v době, kdy ho nejvíce potřebují, a až jejich kořeny dosáhnou do spodních částí půdy v květináči, získají extra výživu pro perfektní kvetení v podobě netopýřího trusu. Jinými slovy se tak zvýší množství fosforu ve finálních fázích květu a v důsledku vynikne aroma i chuť výpěstku.

Crystal Candy Auto XL vytváří pevné květy plné aromatické pryskyřice.

Pozor, velikost XL!

V den číslo 28 se začaly objevovat první květy, z nichž se draly chomáčky bílých pestíků. Tou dobou už měly rostliny hodně postranních haluzí a měly na výšku v průměru 55 centimetrů. Ale během prvních dvou týdnů květu, mezi 28. a 42. dnem od vyklíčení, se hodně vytáhly a vyskočily až na 90 centimetrů. To už jsem je ovšem dávno ohýbal a vázal, protože na mou pěstírnu o výšce 160 centimetrů byly poněkud přerostlé. V den číslo 42 byly všechny exempláře krásně obsypané květy. Při pohledu na lány trichomů bylo jasné, že i produkce pryskyřice je u Crystal Candy XL Auto parádní.

Crystal Candy XL Auto obdrželi v Legalizaci č. 67  i všichni předplatitelé magazínu Legalizace a k dostání je jako příloha magazínu v e-shopu Legalmarket.

Rychlé želé 

Vzhledem k hodně výživnému substrátu jsem jim dodával květové hnojivo pouze dvakrát. Jednou to byl 39. den a jednou 46. Pak už kytky dostávaly až do sklizně jenom vodu. Aroma se sladkými podtóny se začalo zdárně rozvíjet. Známky zralosti jsem u několika rostlin registroval už během dne číslo 48, zbytek vypadal zrale kolem 56. dne od vyklíčení. Jelikož ale preferuju kanabinoidní profil, který skýtá i léčebné relaxační účinky, počkal jsem ještě pár dní a seknul jsem je až šedesátý den. Přesně dva měsíce, jak jsem čekal!

Crystal Candy XL Auto se pěstuje snadno, netrpí na žádné nemoci nebo nedostatky. Po deseti dnech sušení a pár dnech curingu květy vůní připomínaly žvýkačky a americké želé bonbony s nádechem kyselkavých jahod a zralých melounů. Přesně jak stojí v katalogu Sweet Seeds: jako když navštívíte cukrárnu!

Zdroj: magazin-legalizace.cz

Kategorie: Pěstování, Recenze, Všechny články